Laden Evenementen

« Alle Evenementen

  • Dit evenement is voorbij.

De Zendo Verlicht – in de stroom van leven en sterven

22 mei 2025 om 20:00 - 23 mei 2025 om 00:00

De Zendo Verlicht:

IN DE STROOM VAN LEVEN EN STERVEN

Op deze rijkgevulde avond worden we meegenomen in het thema ‘leven en sterven’ door de Amerikaanse zenleraren Koshin en Chodo, filmmaakster Laetitia Schoofs, én de documentaire die zij samen maakten.

Hoe leren we de onvermijdelijke vergankelijkheid van het leven te omarmen? Wat vraagt het om met volle aandacht aanwezig te blijven op momenten waarop we verlies en pijn ervaren? Hoe ervaren we de broosheid van onze natuur en onderlinge vrede in de huidige tijd? Het zijn vragen die Koshin en Chodo dagelijks bezighouden. Documentairemaker Laetitia Schoofs maakte een tweeluik documentaire over dit bijzondere zenduo. Op deze avond krijgen we de unieke gelegenheid om dit belangwekkende thema met de filmmaakster én beide zenleraren te onderzoeken!

Laetitia Schoofs

Laetitia is documentairemaakster en hoofdredacteur van KRO-NCRV De Boeddhistische Blik. Van jongs af aan werd zij al geconfronteerd met de dood door het overlijden van haar vader. Laetitia: ‘Hij verongelukte toen ik twee jaar was met zijn auto. Tot mijn vijftiende heb ik mezelf altijd voorgehouden dat het niet erg was op te groeien zonder vader. Maar toen ik ouder werd merkte ik dat ik er toch wel last van had geen vader te hebben gekend.’ In het werken met Chodo en Koshin werd ze geraakt door hun focus op verbinding in het stervensproces: ‘Het mag er allemaal zijn; zelfs op de meest moeilijke en pijnlijke momenten kun je in staat zijn de schoonheid van het leven te zien en te ervaren met de ander.’ Deze geraaktheid resulteerde in de prachtige documentaire ‘In de stroom van 10.000 dingen’ op deze avond te zien in de nog niet eerder uitgezonden ‘directors cut’. 

Koshin en Chodo

Zenleraren Chodo Sensei (links op de foto) en Koshin Sensei (rechts op de foto) zijn oprichters van New York Zen Centre. Als spirituele én huwelijks partners leven en werken zij als moderne monniken in een van ’s werelds drukste steden. Op die dynamische plek zetten zij zich in voor een boeddhistische benadering van zorgverlening en stervensbegeleiding. Hun werk vindt gehoor in grote Amerikaanse zorgorganisaties en heeft inmiddels tienduizenden mensen bereikt. Hun leraarschap is geworteld in dezelfde Soto-zenboeddhistische lineage waar ook de Kwan Yin Sangha uit voort komt. We zien enorm uit naar hun komst!

 

Programma

17.15-18.15 uur – inloop & soep en brood voor wie wil 
18.15-19.45 uur – documentaire “In de stroom van 10.000 dingen”
19.45-20.15 uur – nagesprek met Laetitia, Koshin & Chodo
20.15-20.30 uur – pauze met drankjes
20.45-22.00 uur – interactieve lezing met Koshin & Chodo

Aanmelden

Meer informatie over de kosten en aanmelden vind je op de aanmeldpagina van De Zendo. 

Klik hier om je aan te melden voor deze avond.

DE ZENDO VERLICHT: tijdens deze informele sangha-avonden kunnen we ons laten ‘verlichten’ door lezingen, films, workshops en elkaar op een ‘luchtige’ manier ontmoeten.

De wereld roept om hulp maar toch is er ook veel reden om samen te lachen. Tijdens deze bijeenkomsten van ‘De Zendo Verlicht‘ staat een opgewekte ontmoeting centraal zonder de moeilijke thema’s uit de weg te gaan. Onder andere de klimaattransitie, grote levensvragen, kunstprojecten en meer passeren zo de revue. Hiervoor bieden we door het jaar heen een afwisselend aanbod van filmavonden, lezingen en workshops aan. Dit in het gezellig huiskamercafé van De Zendo met voor wie wil een hapje en drankje. De Zendo Verlicht wordt georganiseerd door De Zendo met de sangha van Zen Centrum Nijmegen en is voor iedereen toegankelijk.

Klik hier om je aan te melden voor deze avond.

Gegevens

  • Begin: 22 mei 2025 om 20:00
  • Einde: 23 mei 2025 om 00:00
  • Evenement Categorie:

Locatie